Pani Jola i Jej córka

Fundacja Zielona Linia
Fundacja Zielona Linia
Przejdź do treści

Pani Jola i Jej córka

FUNDACJA ZIELONA LINIA
Opublikowane według Zarząd Fundacji w Aktualności · wtorek 22 Lut 2022
Chcemy podzielić się z Państwem historią naszej Beneficjentki  u której byliśmy dzisiaj.  
Na imię ma Jola, jest w  podeszłym wieku.
Mieszka w śródmieściu Warszawy w malutkim mieszkanku, porusza się przy pomocy kul i balkonika,  a przejście z pokoju do drzwi, aby otworzyć domofon zajmuje Jej kilka minut…..
Powiedziała nam, że nie gotuje obiadów ponieważ musiałaby wtedy stać przy kuchence, a to sprawia Jej ogromny ból. Właściwie jest osobą siedząco-leżącą.
Dzięki wspaniałej pomocy Fundacji Senior w Koronie dowożone są do Niej posiłki w wybrane dni tygodnia za co jest ogromnie wdzięczna.
Pani Jola ma córkę,  która od 20 lat choruje na stwardnienie rozsiane, choroba ta szybko postępuje.  Pani Jola przez 10 lat zajmowała się Nią sama, od 10 lat kiedy przestało starczać Jej sił i funduszy zmuszona była przekazać córkę pod opiekę Specjalistycznego Ośrodka Opiekuńczego w którym przebywa Ona do teraz.  
Nasza  Fundacja Zielona Linia postanowiła  pomóc córce pani Joli. Pojechaliśmy do Ośrodka Opiekuńczego gdzie w przeznaczonym do tego namiocie zostawiliśmy paczkę z darmowym rocznym  abonamentem sieci Pika Polska dzięki któremu będzie mogła mieć nielimitowane rozmowy ze swoją Mamą oraz bliskimi Jej osobami.
W czasie pandemii oraz ze względów zdrowotnych Pani Jola nie może odwiedzać swojego dziecka ( tak czule o Niej mówi chociaż córka ma już 50 lat)
Obydwie bardzo za sobą tęsknią i spragnione są kontaktu,  a rozmowa przez telefon jest dla Nich jedyną formą bliskości.
Cieszymy się, że mogliśmy Im pomóc.

Pamiętajmy o możliwościi wpłat na konto naszej Fundacji.
Mbank
Numer konta 31 1140 2004 0000 3402 8191 8663
w tytule należy wpisać “darowizna na cele statutowe”
pomagacie Seniorom aby mogli za darmo rozmawiać z Najbliższymi nie płacąc za abonament i nie doładowując konta. To dla Nich duże odciążenie

Fundacja świadczy swoją pomoc w pełni charytatywnie, nie pobieramy żadnych opłat, nie wypłacamy sobie pensji, wszystkie wpłacone środki przeznaczamy na cele statutowe Fundacji.0
recenzje
Wróć do spisu treści